Võta ühendust

eve@eluterve.ee

Human Design ehk Inimese Disain – mis see on ja kuidas töötab?

Human Designi ehk maakeeli Inimese disaini süsteemi pani kokku terviklikuks kirjelduseks Robert Alan Krakower, hiljem nimega Ra Uru Hu, aastal 1987, tänu ühele väga erilisele sündmusele oma elus (vt Ra Uru Hu videot www.youtube.com/watch?v=FxdFUBNofMY).Human Design mandala
Human Design on süntees iidsetest tarkustest ja kaasaegsetest teadustest ning kirjeldab uuel, loogilisemal ja terviklikumal tasandil maailma, inimest, tema energeetilist ja geneetilist disaini selles.

Selles innovaatilises ja igapäevaelus tõhusalt töötavas kirjelduses on saanud täiesti uueks tervikuks ja väärtuseks sellised esoteerilised kirjeldused nagu Hiina Muutuste Raamat I’Ching, Hindu-Brahmani tšakrate süsteem, astroloogia, Zohar-Kabbalistlik “elupuu” ning kaasaegsed teaduslikud valdkonnad nagu füüsika, keemia, psühholoogia, kvantmehaanika, astronoomia, geneetika ja biokeemia.

Human Design on unikaalsuse, eristumise teadus. See on terviklik süsteem, mis hõlmab nii sinu füsioloogilis-bioloogilist, energeetilist kui ka psühholoogilist poolt. See on läbinisti praktiline tööriist, mis aitab sul enda tõelist, unikaalset olemust paremini mõista, aktsepteerida ja seda teadmist igapäevaselt enda hüvanguks ja terveolemiseks kasutada. Me loome ise oma valikutega enda reaalsust – hea on seda teha teadlikult ja teadvel olles.

Human Design toob visuaalselt ja selgelt välja sinu unikaalsuse, mille poolest sina eristud siin maailmas teistest. See annab sulle põhjalikud teadmised enda disaini kohta, koos strateegiate ja tehnikatega, kuidas teha enda jaoks õigeid otsuseid ja lasta oma kehateadvuse tunnetusel ja tarkusel juhtida end läbi elu päris-endana – sellena, kelleks sa oled tegelikult loodud.


Meil on igaühel sündides kaasa saadud oma unikaalne disain, igapäevase otsustamise ja tegutsemise viis ning tark sisemine nõuandja, mis aitavad meil päris-endana toimida ning oma unikaalset eluteed käia.

Enda disaini teadmise järjepidev kasutamine aitab sul

– iseennast sügavuti tunda, saada endast teadlikumaks – selgelt märgata, tunnetada, mõista ja teadvustada, mis toimub sinu sees ja sinu ümber;

– toimida järjest enam päris-endana, elada ja tegutseda rahus, rahulolus, kerguses, enda jaoks loomupärases, harmoonilises eluvoos;

– kasutada oma loomupärast potentsiaali, tugevusi, võimekust – energiaid, mida sa saad alati usaldada ja sellele toetuda;

– tulla toime väljast tulevate mõjutustega, enda varjukülgede, haavatavusega ning teada, kuidas vähendada segadust, pingeid, surveid ja takistusi oma igapäevaelus, suhetes, tegemistes;

– teada, kuidas teha igapäevaselt enda jaoks õigeid otsuseid, valida teadlikult, kuhu oma eluenergiat panustada ja mis on sinu jaoks hea, õige, tervislik;

– olla joondunud enda tõelise olemusega ning mitte teha kaasa väljast tulnud mõjutusi (teiste mõtted, hinnangud, tujud, vajadused, ootused, elurütm jm), mis viivad sind oma tegelikust olemusest ja eluteest kõrvale ning tekitavad asjatut segadust, kehva enesetunnet ja isegi terviseprobleeme;

– paremini mõista ja aktsepteerida nii iseennast kui teisi ning seeläbi luua harmooniat ka oma suhetesse, tegemistesse, koostöösse teistega;

– olla see, kelleks sa tegelikult oled loodud, ning elada elu, milleks oled siia tulnud – täita oma elueesmärki ja otstarvet. Elada oma elu teadlikult, rahulolu, rõõmu ja meelerahuga, olles terve ja heaolus; käia oma õiget, loomulikku elusihti ning tehes enda jaoks õigeid tegemisi, õppida, areneda, kogeda, selgelt tunnetada, teadvustada, avardada teadvust.

Kui sa oled joondunud enda pärisolemusega, toimid autentse endana, oled iseendast teadlik ja teadvel, teed otsuseid enda sisemise nõuandja järgi, siis oled sa alati hoitud. Sul on olemas võimekus, et tulla oma elu ja olukordadega toime. Sa saad usaldada elu loomulikku, harmoonilist voolu, seda, et sinu jaoks õiged inimesed, asjad, olukorrad, võimalused jõuavad sinuni õigel ajal ja õigel viisil.

Elades päris-endana, lood sa tegelikult olulist väärtust nii iseendale kui ka lähedastele, kogukonnale, kogu maailmale.

Human Designi vaatenurkadest täpsemalt

Holistiline ehk terviklik maailmavaade: Kõik elusolendid on osa ühest terviklikust väljast ja seetõttu me kõik pidevalt suhtleme/mõjutame üksteist ning maailma meie ümber. Me ei ole eraldiseisvad, vaid osa tervikust. Me oleme ühendatud tervikuga väikeste osakeste kaudu, mida nimetatakse neutriinodeks. Me oleme üksteisega ühenduses aura kaudu, meid ümbritseva nähtamatu energiavälja kaudu.

Unikaalsus: Me oleme osa tervikust, kuid samas ka ainulaadsed. Meil kõigil on üksteise ja ümbritseva maailma jaoks oma unikaalne väärtus. Olles teistest erinev, toome me maailma midagi uut. Me oleme osa maailmast, kuhu me igapäevaselt üritume sobituda, sellega kohanduda. Samas meie tõeline, eristuv pärisolemus ei saa ennast seeläbi manifesteerida ning see võib muuta meie elu pingeliseks ja ebamugavaks. See juhib meid paratamatult valede otsuste ja valikute juurde.

Meil kõigil on erinevad nõudmised ja vajadused. Igaüks on loodud olema teistest erinev. Human Designi kaardi abil saame me need enda erinevused, unikaalsuse välja tuua. Me oleme siin, et elada oma elu ja väljenduda omaenda unikaalsel viisil. Selle mõistmine võib meilt võtta suure raskuse õlgadelt. Kui tihti me oleme võrrelnud ennast teistega? Kui tihti lapsena võrreldi meid kellegi teisega lapsevanema, õpetaja või eakaaslaste poolt? Enda võrdlemine teistega tekitab sügaval enda sisemuses tunde, et ei ole hea eristuda ja olla see, kes sa päriselt oled. Me püüame ennast muuta või kohandada oma käitumist selliselt, et see teistele sobiks.

Kui me hakkame aru saama ja aktsepteerima oma unikaalsust, siis me avaneme ja saame ennast vabamalt tunda, olla oma loomupärases eluvoos. Mõjutuste kihid kukuvad vähehaaval küljest ja inimene, kes sa oled loodud olema, sinu pärisolemus, tuleb nähtavale – saad avalduda. Enda tõelise, ainulaadse loomuse mõistmine on esimene samm enesearmastuse, enda väärtustamise ja eneseteostuse suunas.

Neutriinod: Human Design kasutab sinu sünniandmeid, et arvutada välja ja koostada sinu isiklik Human Design kaart ehk disainikaart (BodyGraph). See põhineb neutriinode teadusel – väikesed osakesed, mis kannavad massi ja informatsiooni ning määravad sinu unikaalse jälje siin maailmas. Me elame tihedas neutriinode ookeanis koos triljoni neutriinodega, mis on pärit meie päikesesüsteemi tähtedest. Nad läbivad kõike ja kõiki ning jätavad informatsioonijälje, kus iganes nad liiguvad.


Läbi enda isikliku disainikaardi analüüsi näed sa endast erinevaid aspekte: mis on sinus kindlaksmääratud, fikseeritud ja usaldusväärne energia – sinu potentsiaal, võimekus, tugevused. Millised on sinu varjuküjed, avatus, tundlik ja haavatav osa, kust tulevad sinu õppetunnid ning mis samas on suurepärased arengukohad. 

Human Design on unikaalseks ja autentseks endaks olemise tööriistad ja praktika, mis töötab läbi kogemise, läbi oma disainiga teadliku eksperimenteerimise – pannes tähele endas ja enda ümber toimuvat ning seda endale teadvustades. Sellest süsteemist, väga mitmekihilisest ja samas lihtsalt hoomatavast ning praktiliselt kasutatavast kirjeldusest, saad juhised-teadmise, kuidas olla päris-ise, autentne ise ja lasta lahti sellest, mida sa tegelikult ei ole ning mis on sinu jaoks väline mõjutus. Võtta selliselt maha vastupanu, takistused ja „peaga vastu seina jooksmised”.

Mõistes paremini ennast, oma tegelikku olemust, oma potentsiaali, oma tugevusi, nõrkusi ja õppimise kohti, oma siinolemise eesmärki, saame me paremini mõista ka teisi. Human Design on hea tööriist, vahend nii iseenda kui ka teiste, end ümbritsevate inimeste paremaks lahtimõtestamiseks ning mõistmiseks.

Human Designi kaardist ehk Inimese disainikaardist saad täpsemalt lugeda SIIT.

Disainikaardi tellimiseks võta ühendust e-posti eve@eluterve.ee või kontaktvormi kaudu ning saada järgmised andmed:
– ees- ja perekonnanimi
– sünniaeg (päev, kuu, aasta ja kellaaeg, võimalikult minutilise täpsusega)
– sünnikoht (linna/asula täpsusega)

Rõõmsa suhtlemiseni!

Armastusega, Eve
Reiki Meister ja Human Designi praktik
(teadlikult, igapäevaselt ja järjepidevalt enda disaini elanud ja Human Designi praktiseerinud üle 11 aasta)